Plotry

Textilní a oděvní společnosti, které chtějí být progresivnější, chtějí zlepšit své procesy a být konkurenceschopnější, by měly hledat ta nejlepší řešení na trhu. Jedním z vynikajících produktů je plotr Audaces Jet Lux, velkoformátová tiskárna, která umožňuje vykreslovat s minimem problémů, s úsporou času a zdrojů.

Plotter Audaces Jet Lux Plus
Plotter Audaces Jet Lux Plus

Součástí tohoto procesu je automatizace výrobních kroků, které byly dříve prováděny ručně, např.: obkreslování či obřezávání šablony do látky. V devadesátých letech se začaly objevovat první moduly CAD / CAM (Computer Aided Design and Computer Aided Manufacturing) pro módní průmysl, které spustily revoluci v tomto odvětví.

Tyto technologie umožnily firmám jakékoli velikosti zvýšit kvalitu a agilitu při vývoji modelování, odstupňování a přizpůsobení šablon. Mezi základní součásti tohoto typu technologií patří plotter, velká tiskárna, která umožňuje tisk šablon a polohovaných sestav pro řezání dílů.

 

Velkoformátový plotr Audaces
Velkoformátový plotr Audaces

Pro tisk napolohovaných vzorů nabízíme plotry Audaces JET Lux 185cm/70m se dvěma tiskovými hlavami a výkonnější Audaces Jet Lux 185cm/110m – 4, který má 4 tiskové hlavy. Tyto plotry používají tiskové hlavy HP, díky čemuž je tisk kvalitní a inkoustové náplně jsou snadno dostupné.

 

Plošný plotr řezací TEXI MP 210x100
Plošný plotr řezací TEXI MP 210×100

Pro výrobu šablon z tvrdšího materiálu  (karton, plast) jsme vyvinuli plošný řezací plotr TEXI MP 210×100. Tento plotr umí nejen  řezat, ale i frézovat. Takto vyrobené šablony lze použít pro obkreslování na textil nebo pro vedení šicích strojů. Komunikace s CAD/CAM systémem Audaces je samozřejmostí.