Časté otázky

Umí Audaces komunikovat i s jinými programy nebo zařízeními?

Program audaces umí exportovat data srozumitelná i programům/zařízením jiných výrobců jako Lectra či Investronica. Případně formát DXF pro CAD/CAM systémy. Tato rozšíření se dokupují k základu Apparel jako další moduly, které se integrují do programu.

Zpracování vzoru v Corel Draw a la Burda.

Program Apparel vám umožní export střihu ve formátu DXF do programu Corel Draw.  V něm můžete dále jednotlivé střihy obarvovat, doplňovat o další textové či grafické informace, měnit typ čar, přemísťovat a hnízdit na sebe (podobně jako v časopise Burda). Corel umí i samotný tisk na papír různých rozměrů nebo export do PDF při zachování správných proporcí, vícebarevný tisk a celkově vám uvolní ruce ve volbě možností tisku, protože je to grafický program.

Export do DXF.
Import do Corel Draw.
Editace DXF v Corel Draw
Editace DXF v Corel Draw.

Lze tisknout do PDF?

Program Audaces umí tisknout do PDF jak z Apparelu, tak i z Markeru. Stačí si nainstalovat nějakou PDF tiskárnu, například Bullzip PDF Printer.

Lze tisknout na jiný plotr než Audaces Jet Lux?

Ano, lze tisknout i na plotry jiných značek, které umí podporované jazyky, zejména pak HPGL/2. Případně lze dojednat u výrobce doprogramování podpory dalších plotrů. Avšak plotter Audaces Jet Lux vám nabídne výborný komfort, velkou šířku tisku, rychlost a ekonomiku provozu za bezkonkurenční cenu. Pokud netoužíte po experimentech, doporučujeme držet se otestovaného firemního řešení.

Je možné pomocí Apparelu vyrábět obkreslovací šablony z tvrdého materiálu pro ruční polohování?

Řešení Audaces počítá s tiskem nejen na role nažehlovacího papíru, ale podporuje také výrobu plastových nebo kartonových šablon. Právě pro tento účel jsme vyvinuli vlastní řezací plošný plotter TEXI MP 210×100.

Umí program Apparel stupňovat vzory na šířku i výšku?

Ano, program umí stupňovat vzory ve dvou režimech. Základní stupňování umožňuje konfekční stupňování například v řadě S-M-L-XL-XXL, kdy se stupňuje nejen šířka ale i výška dohromady. Případně je možné přepnout na pokročilý režim, kdy si nastavíte zvlášť změny vzoru pro výšku (například 3 velikosti) a zvlášť vzory pro šířku (například 5 velikostí). Výsledkem je připravený oděv v 15 různých velikostech za velice krátkou dobu.